Pierwszy rok za nami! [Aktualizacja]

Czy 365 dni to dużo? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórym rok mija niezwykle szybko, z kolei innym dłuży się niemiłosiernie. Dla FM MOBILE czas pędzi niemal z prędkością światła. Ani się obejrzeliśmy, a nasz blog obchodzi swoje pierwsze urodziny. Co działo się przez ten czas i jakie szykujemy niespodzianki? Czytajcie uważnie 🙂

Majówka i związane z nią wolne dni wielu osobom kojarzą się z wypoczynkiem. Dla nas początek maja na zawsze pozostanie szczególny – to właśnie 4 maja zamieściliśmy pierwszy wpis na naszym blogu. Od tej pory regularnie (chociaż zdarzały się pewne przerwy) publikowaliśmy dla Was informacje dotyczące oferty FM MOBILE oraz szeroko pojętego świata telefonii komórkowej. Przybliżyliśmy Wam działanie sieci, opowiedzieliśmy o stosowanych technologiach, wyjaśniliśmy techniczne aspekty działania smartfonów. Tematów było wiele – w tej chwili uzbierało się ich 50 (co daje uśrednioną wartość jednego wpisu w tygodniu – co nas bardzo cieszy, ponieważ takie były nasze założenia, a każdy zrealizowany plan nazywamy sukcesem 🙂 )

Blog powstał po to, abyśmy mogli być bliżej Was w tych trudnych czasach i na pewno nie zrezygnujemy z niego jak już wszystko wróci do normalności. Co więcej mamy kilka nowych pomysłów – to Wy będziecie mieć dużo większy udział w tym o czym piszemy. Już intensywnie nad tym pracujemy, a pierwsze efekty tych prac zaprezentujemy niebawem. Aby jednak nie być gołosłownym zapraszamy na udział w urodzinowym losowaniu!

Z tej okazji rozdajemy FM CashBack!

Z okazji pierwszych urodzin bloga rozdajemy prezenty! Co zrobić, aby zdobyć FM CashBack o wartości 100 zł? Wejdź na naszego Facebooka lub Instagrama, polub nasz profil jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś 🙂 i oznacz 3 osoby oraz udostępnij ten post w swojej relacji / na tablicy (pamiętaj o oznaczeniu publicznym – dzięki temu będziemy wiedzieć, że to zrobiłeś). Masz czas do 09.05.2021 (niedziela – do godziny 23:59). Wśród komentujących rozlosujemy 4 szczęśliwców (2 na FB i 2 na Instagramie), którzy otrzymają FM CashBack. Każdy komentarz ma szanse w losowaniu nagrody. Jeśli nie jesteś Partnerem Biznesowym nic straconego – zarejestruj się! Zatem nie zwlekaj – do dzieła!

Będzie nam niezmiernie miło jeśli podasz tytuł wpisu na naszym blogu, który Tobie się najbardziej spodobał. Jeśli chcesz uzasadnij swój wybór – pomoże nam to w przygotowywaniu jeszcze lepszych tematów 🙂

Kto wzbogacił się o 100 zł FM CashBack?

Czas przyznać obiecane nagrody! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym niewielkim zadaniu. Kto polubił nasz profil, oznaczył 3 osoby i dzięki temu wzbogaci się o 100 zł FM CashBack? Z radością ogłaszamy szczęśliwców! Na Facebooku są to Panie: Aleksandra Żurawska i Dorota Sikora. Natomiast Instagram zawojowały: @weronika_czech oraz @gos_akowo. Gratulujemy!!

Jak minął rok blogowania?

Tematów poruszanych na łamach bloga było wiele. Przede wszystkim powiedzieliśmy kim jest FM MOBILE (skrót MVNO nie jest już dla Was zagadką) oraz przedstawiliśmy naszą ofertę FM4ALL i FM CashBack. Ogłosiliśmy wejście na rynek aplikacji dzięki FM MOBILE EVERYWHERE. Działo się, oj działo…..

Na blogu znalazło się też kilka bardzo technicznych wpisów, wyjaśniających w jaki sposób działa sieć i jakimi parametrami się charakteryzuje (wiemy, że czytaliście je chętnie, ale o tym za chwile). Ujawniliśmy tajemnice karty SIM, kodów PIN i PUK. Niejednokrotnie też ostrzegaliśmy Was przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystania z Internetu, czy nietypowymi numerami lub wiadomościami. Radziliśmy w jaki sposób można chronić dane w sieci, przygotować smartfon dla pociechy i na poszczególne poryroku. Odnosiliśmy się do wydarzeń szeroko komentowanych w świecie (np. WhatsApp, SIGNAL, Telegram, wyciek danych z FB). Mogliście zobaczyć także jak wygląda praca w FM MOBILE w czasach pandemii. Pisaliśmy także o technologii 5G, zmianach w prawie telekomunikacyjnym i wielu innych tematach.

Który wpis zyskał Waszą największą aprobatę?

Narzędzia analityczne pozwalają sprawdzać jak często odwiedzaliście nasz blog, a także jaki wpis był najczęściej (i dlatego myślimy, że najchętniej) czytany. Wynik nieco nas zaskoczył – okazało się bowiem, że to artykuł zatytułowany:

„G”, „E”, „H”, „H+”, LTE – mały symbol – wielkie znaczenie

Oznacza to, że wyjaśnianie zawiłości technicznych i mówienie o nich prostym językiem jest dla Was ważne. Pozostałe tematy związane z funkcjonowaniem i budową sieci komórkowych także znalazły się wysoko w rankingu „czytalności”. Tak jak nie raz już wspominaliśmy owa sieć stała się niezbędnym elementem naszego życia, dlatego warto o niej wiedzieć więcej – przecież korzystamy z niej niemal stale. Fakt, że chcecie dowiedzieć się i zrozumieć jak ona działa utwierdza nas w przekonaniu, że blog FM MOBILE był i jest potrzebny. Cieszy nas to, że to właśnie my możemy pomóc Wam w zrozumieniu niełatwych technicznych aspektów funkcjonowania z mobilnego systemu łączności. Nasza „misja” będzie dalej kontynuowana i z miłą chęcią przedstawimy kolejne zawiłości w sposób dla Was przystępny. Na brak tematów nie będziemy narzekać – w końcu technologia rozwija się przez cały czas.