Wywiad z… Marcinem Wolniakowskim

Blog powstał po to, abyśmy mogli być bliżej Was. Niedawno pisaliśmy o nowych pomysłach i właśnie przedstawiamy pierwszy z nich. Specjalnie dla Was rozpoczynamy szereg spotkań z osobami dla których FM MOBILE jest bardzo ważny w życiu. To dzięki niemu osiągnęły sukces – ale o tym opowiedzą już sami.

Poniżej obejrzycie wywiad z Marcinem Wolniakowskim – osobą, która ze współpracy z FM MOBILE uczyniła swój sposób na życie. Poniżej znajdziecie zapis wideo wywiadu i skrót w formie tekstowej. Zapraszamy do oglądania lub czytania.

Wywiad z Marcinem Wolniakowskim – część 1
Wywiad z Marcinem Wolniakowskim – część 2

KALKULATOR OSZCZĘDNOŚCI

Rozmowę przeprowadzają Paulina Kamińska – Manager FM MOBILE oraz Wojciech Buchwald – Product Manager, a naszym gościem jest Pan Marcin Wolniakowski.

Dla ułatwienia w dalszej części wpisu będziemy posługiwali się oznaczeniami:

  • MW – Marcin Wolniakowski
  • PK– Paulina Kamińska
  • WB – Wojciech Buchwald

MW – Dzień dobry, witam.

PK – Dzień dobry. Marcin jest osobą, która opowie nam w jaki sposób nasza oferta FM CashBack wpłynęła na jego życie. Jest osobą niezwykłą, potrafi korzystać z dogodnych okazji jakie pojawiają się w jego życiu, dlatego spotykamy się tu dzisiaj razem. Z Marcinem współpracujemy już od dobrych 3 lat i to dzięki niemu grono abonentów FM MOBILE poszerzyło się o 1000 osób. Czy dobrze mówię?

MW – Tak, około 1000 osób.

PK – Liczba ta robi ogromne wrażenie. Chcielibyśmy wiedzieć jak do tego doszło i mam nadzieję, że za chwilę nam to powiesz.

WB – W takim razie przejdźmy do pytań. Panie Marcinie w jaki sposób poznał Pan firmę? Jak rozpoczęła się Pana przygoda z FM MOBILE?

MW – Do tego zmusiła mnie sytuacja, która zaczęła panować w branży telekomunikacyjnej. Cofnijmy się do początków powstawania sieci komórkowych, czyli dobre 20 lat. Pamiętamy, że była wtedy jedna promocja 4 taryfy i 4 telefony do wyboru. Wszystko było proste, transparentne i jasne. Z biegiem lat operatorzy zaczęli wprowadzać coraz więcej taryf, promocji, usług, regulaminów. Zaczęło robić się coraz trudniej, pojawiły się usługi na próbę, o których wyłączeniu musimy pamiętać – inaczej mamy doliczone opłaty. Mój dzień pracy wyglądał tak, że podczas ponad 100 połączeń dziennie musiałem tłumaczyć klientom te wszystkie meandry i zawiłości regulaminowe. Wtedy zacząłem szukać alternatywy. Warunek był jeden – musi być to operator, który działa na sieci Plus, ponieważ te ponad 20 lat spędziłem w Plusie i nie chciałem pogorszyć zasięgu swoim klientom. To był warunek bezwzględny. Tu pojawił się pomysł nawiązania współpracy z Wami (FM MOBILE). Ważnym powodem było także to, że szukałem oferty transparentnej, prostej. Czyli, żeby to wszystko na nowo uprościć i wrócić do roku 97-98.

WB – Czyli oferta FM MOBILE jest właśnie taka – nieskomplikowana, przejrzysta i to ona wniosła powiew świeżości do Pana działań.

MW – Tak jest to jeden z głównych argumentów i tak naprawdę zalet FM MOBILE.

WB – Co Pan sądzi o FM CashBack?

MW – FM CashBack spowodował, że klienci przestali wydawać podwójnie. Do tej pory było tak, że niezależnie u jakiego operatora klient musiał opłacać abonament. Oczywiście dostawał za to usługę, ale też osobno musiał wydawać pieniądze na produkty pierwszej potrzeby, czy też codziennego użytku. FM CashBack spowodował duże oszczędności, ponieważ klienci już nie wydają podwójnie. Zbudowałem kalkulator oszczędności, którym można porównać, wpisać sumę abonamentów w gospodarstwie domowym u obecnego operatora i adekwatne, porównywalne abonamenty w naszej sieci. W skali standardowych 24 miesięcy wyniki są naprawdę zdumiewające, a ten kalkulator pokazuje jak bardzo duże są te różnice.

PK – Myślę, że należy zaznaczyć, ze FM MOBILE jest jedynym na ten moment (i mamy nadzieję, że tak zostanie) operatorem, który korzysta z oferty CashBack – to jest oferty zwrotu wpłacanych wcześniej pieniędzy na poczet faktur właśnie na konto. Jak słusznie i dobrze zauważyłeś rachunki, które i tak musimy opłacać, bo wszyscy korzystamy z telefonów komórkowych – wszyscy używamy ich do codziennej pracy przede wszystkim. Opłaty tak na dobrą sprawę wracają do nas. W dzisiejszych czasach, w obecnej sytuacji, to jest tak naprawdę rzecz, na której wszyscy się opieramy – na kontakcie telefonicznym. Niejedna osoba ma jeden, czy na przykład dwa telefony i wtedy usługi się zwielokrotniają. Fajnie, że to zauważyłeś i jestem ciekawa tego kalkulatora, o którym powiedziałeś.

MWPo naszym spotkaniu podeślę Wam link. Jest to bardzo ciekawe, często w rozmowie z klientami (kiedy używam tego kalkulatora) to widzę, po wyrazie ich twarzy, jak dociera do nich, że w skali umowy w takim zwykłym gospodarstwie domowym np. w klasycznej rodzinie 2+1, czy 2+2, potrafią wydać po prostu około tych trzech, czterech, czasami pięciu tysięcy złotych co dwa lata. To są spore pieniądze i te oszczędności, które oferujemy naprawdę robią wrażenie. Można śmiało powiedzieć, że mamy bardzo, bardzo dobrą ofertę jeśli chodzi właśnie o CashBack.

WB – Zauważyliśmy, że przez ostatni rok połączenia telefoniczne, zwłaszcza internetowe bardzo dużo zyskały na znaczeniu. Każdy korzysta z telefonów komórkowych – życie przeniosło się do sieci. Pracujemy i uczymy się zdalnie, w związku z tym potrzebujemy jeszcze większych pakietów internetowych i ilość takich abonamentów wzrośnie. Jeśli korzystamy z CashBack to tym więcej możemy oszczędzić i przeznaczyć te środki na coś innego.

PK –W mojej osobistej ocenie i z mojego doświadczenia, a już 10 lat pracuje na rynku usług telekomunikacyjnych – tak jak Ty Marcinie, pracowałeś wcześniej w Polkomtelu, klienci nie patrzą pod kątem czasu na jaki jest podpisana umowa, a na kwotę w skali miesiąca. Wtedy nie jest ona duża. Słusznie zwracasz uwagę na oszczędności, które mogą zgromadzić się w ich portfelu dodatkowo przez okres X czasu. Powiedzmy w te 24 miesiące, uzbiera się naprawdę spora suma jaką możemy wydać na produkty z życia codziennego i dzięki temu mamy te pieniądze w kieszeni – to jest super.

MW – CashBack jest bonusem dla klienta. Patrząc na przestrzeni lat oferty stały się standardowe i troszkę nudne. Połączenie telefonii komórkowej z produktami sprawiło, że zacząłem się ich na nowo uczyć, np. o Make Up nie miałem zielonego pojęcia, a teraz na nim się znam. Nie mówię, że dużo, ale mogę powiedzieć coś na temat kosmetyków z tej serii i klientki to doceniają. Ta nauka wniosła ciekawość i ożywienie. To jest bardzo fajne, coś innego po prostu.

WB – Niewątpliwym atutem CashBacku jest to, że można go przeznaczyć na dowolne produkty jakie chcemy, nic nie narzucamy z góry. Tak naprawdę klient wie, że są to jego pieniądze, które może przeznaczyć na to czego aktualnie w tej chwili potrzebuje. Nie musi też wykorzystywać ich od razu, może zebrać większą kwotę i wybrać coś wyjątkowego.

MW – To widać w mojej bazie klientów, ponieważ kupują oni zarówno produkty budżetowe jak i luksusowe. Fajne jest to, ze operator nie przymusza do konkretnych produktów – to klient je wybiera.

PK – Co ważne jest to oferta, która spotyka się z dobrym odbiorem zarówno w gospodarstwach domowych jak i w firmach – mamy np. kawy w asortymencie FM WORLD POLSKA oraz środki chemiczne. Ilość produktów jest ogromna, naprawdę każdy i każda działalność na rynku, mogę to śmiało powiedzieć, znajdzie coś dla siebie. Popatrzmy też na NUTRICODE, które są teraz fajnym wsparciem, bo możemy coś zrobić dla swojego zdrowia. Wszystko to przy usługach telefonii komórkowej. Powiedzmy jak mniej więcej wygląda ten CashBack – to jest wartość abonamentu jaką mamy czyli 49,90 zł – (tutaj oczywiście mówimy o taryfie START), z czego 40 zł wraca na konto. 9 zł za ofertę telefonii komórkowej – nie widziałam takiej u żadnego operatora.

MW – Wspomnieliście wcześniej o firmach i weźmy pod uwagę jedną bardzo ciekawą rzecz. Tak naprawdę w firmie ten abonament wynosi 0 zł. Oczywiście pod warunkiem odliczenia VAT z opłaty miesięcznej. Cała kwota netto z tej opłaty to są nasze pieniądze, które wykorzystujemy na produkty, więc abonament de facto wynosi 0 zł. To jest bardzo ciekawe, na rynku nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, a pracuje naprawdę długo.

WB – Co dała Panu oferta FM MOBILE?

MW – Na pewno dała mi dużo więcej czasu. Wynika to z tego, że raz oferta jest transparentna, a dwa to rozwiązania techniczne są łatwiejsze. Wiadomo po mojej stronie leży ten wstępny proces, czyli złożenie wniosku wraz z klientem (poprawnego wniosku o przeniesienie numeru), ewentualnie o nową aktywację – nowy numer. Natomiast całą procedurę przejmuje FM MOBILE. Wcześniej to ja musiałem odpowiadać za dostarczenie dokumentów do klienta, za odesłanie podpisanych umów – teraz jest dużo prościej i szybciej. Otrzymałem czas, dodatkowe aktywacje, ponieważ przy atrakcyjnej cenowo ofercie, jasnym jest, że klienci chętniej kupują i chętniej polecają. Jak jest coś fajnego – to więcej osób chce to mieć. Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest też to, że mogę pozyskiwać klientów na terenie całej polski, ponieważ FM MOBILE wysyła umowy kurierem. Przedtem było to niemożliwe, nieopłacalne jest dojeżdżanie z np. Wielunia do Szczecina, żeby podpisać dwie umowy – to jest logiczne. Tutaj nie mam ograniczeń co do bazy. Bardzo często w sieciach komórkowych jest tak, że np. handlowcy, którzy obsługują biznes nie mogą obsługiwać klientów indywidualnych. Mnie to nie dotyczy, więc to też jest ważny argument.

WB – Co o ofercie i FM CashBack sądzą Pana klienci, którzy korzystają już z tego rozwiązania?

MW – Myślę, że najlepiej obrazuje to fakt, że dokupują szybko kolejne aktywacje, czy też przenoszą kolejne numery domowników. Jeżeli ktoś korzysta z tego rozwiązania, to sam dochodzi do tego, że kolejne abonamenty też warto obniżyć. Z produktów kupionych za FM CashBack możemy korzystać sami, możemy je także odsprzedać. Każda opcja niesie ze sobą korzyści. Im więcej mamy abonamentów tym więcej mamy CashBacku i tym samym oszczędności. Nie tylko numery telefonów ale też Internet mobilny lub domowy (bądź oba). Jak ktoś wchodzi w tą usługę, to jest z tego bardzo zadowolony i sam już przenosi kolejne usługi do CashBacku.

PK – Reasumując najlepiej jest zacząć od swojego najbliższego otoczenia i od tego, żeby zadbać o swój portfel, a potem wejść dalej (szczególnie jeżeli prowadzimy firmę) i pokazać taką propozycję znajomym. Czy to jest w Twojej osobistej ocenie dobry przepis na to żeby zacząć?

MW – To jest bezwzględny warunek i wspomnę o swoich początkach. Zanim cokolwiek poleciłem, to najpierw przeniosłem swoje numery – moim pierwszym klientem była moja żona. Jeśli bym tego nie zrobił, to bym nic nie polecił, prawda? Wyobraźcie sobie sytuację gdy do kogoś dzwonię i mówię: „Słuchaj jest świetna oferta FM MOBILE polecam Ci”. A ten ktoś mnie pyta: Gdzie Ty masz numery? Nie mogę odpowiedzieć: „Ja mam w T-Mobile, a żona w Orange” To nie przejdzie. Pierwsze co, to trzeba zacząć od siebie. Trzeba się samemu przekonać do tego rozwiązania, a jeśli skorzystasz z tej oferty, to po prostu wszystko zrozumiesz.

PK – Łatwiej coś nam się poleca jeśli jesteśmy z tego zadowoleni – to jest podstawa w mojej osobistej ocenie i z doświadczenia.

MW – Dokładnie tak.

WB – Możemy wtedy na swoim własnym przykładzie opowiedzieć jak to działa.

PK – U mnie cała rodzina ma CashBack.

WB – U mnie podobnie.

MW – chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy według mnie –  o produktach. Wcześniej moje doświadczenie opierało się na branży telekomunikacyjnej i z tego byłem znany. Rozpoczynając moją przygodę z CashBackiem to produktów mocno się obawiałem, ponieważ ich nie znałem. Natomiast już je poznałem (przetestowałem) to spokojnie w tej chwili je polecam, że tak powiem bez zawahania w głosie. Co też ciekawe jak już ktoś pozna te produkty to bardzo je chwali. Nie pytam klientów czy są zadowoleni, sami do mnie dzwonią i mówią: „Ten produkt jest świetny”. Często się zdarzało, że oni nie chcieli CashBacka. Mówili: „Nie, nie jakieś tam produkty, z jakimś abonamentem, z jakąś opłatą – ja tego nie będę łączył”. Jak już je mają, to rzeczywiście przekonują się do produktów. To też jest bardzo istotny argument.

WB – Czyli przede wszystkim obniżenie abonamentu, a dodatkiem są dobre produkty, z których i tak korzystamy na co dzień.

MW – Tak jak idę właśnie tą drogą – dokładnie.

WB – Czy to właśnie w ten sposób przekonuje Pan do korzystania z oferty FM MOBILE swoich klientów? Czy to właśnie na tym to polega?

MW – Powiem tak, że na tym etapie już nie muszę przekonywać. W tej chwili obsługuję klientów, którzy sami się odzywają. Wynika to z tego, że większość z nich jest z rekomendacji. Dość często kontaktują się ze mną firmy, które mają problem z obsługą, z opiekunem (w innej sieci). Jest to dla nich bardzo duży problem, bo zależy im na współpracy z taką osobą. Wcześniej oczywiście, jak zaczynałem w FM MOBILE, to każdemu klientowi tłumaczyłem: co to za operator, że działa na nadajnikach Plusa na pełnym zasięgu i, że ja oczywiście korzystam tej oferty. To nie jest tak, że ja tylko polecam, ale również korzystam. Przenosząc klienta rzetelnie tłumaczyłem o co chodzi.

WB – Jeśli ktoś chce więcej dowiedzieć się na temat FM MOBILE to zapraszam do czytania innych wpisów na naszym blogu, w którym wiele wyjaśniamy i mówimy w jaki sposób wszystko się tutaj odbywa, w jaki sposób działamy.

WB – Panie Marcinie dziękuję bardzo za podzielenie się z nami – i przede wszystkim ze słuchaczami oraz osobami, które będą oglądały ten wywiad swoją wiedzą i doświadczeniem, ponieważ dzięki temu mieliśmy okazję na spojrzenie na FM MOBILE od troszeczkę innej strony. Od strony praktyka, który korzysta z usług, który je poleca i robi to niezwykle skutecznie.

PK – Również dziękuję za wspaniałą pracę, którą tak naprawdę wykonujesz dla nas, z nami. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że pozyskanie Ciebie jako osoby, z którą ściśle współpracuje FM MOBILE też bardzo nam pomogło. Jak już słusznie zauważył Wojtek, po stronie firmy czasem możemy pewnych rzeczy nie dostrzegać. Wydaje mi się, że ta długofalowa relacja, którą mamy przynosi i nam i Tobie wyłącznie same korzyści. Mam nadzieję, że nasza rozmowa sprawi, że osoby, które ją zobaczą lub przeczytają zastanowią się nad tym jak zadbać o swój portfel, o swój spokój ducha i czystość w domu. A ja będę chciała żebyś mi trochę przybliżył rozświetlacz z naszych produktów.

MW – To już Paulina po wywiadzie porozmawiamy. Bardzo dziękuję.

PK, WB – Dziękujemy bardzo.

MW – Dziękuję, pozdrawiam.

PK, WB – Pozdrawiamy.