PESEL zastrzeżony

Od 1 czerwca działa Rejestr zastrzeżeń numerów PESEL. Oznacza to, że różnego rodzaju instytucje będą w obowiązku weryfikować jego aktualny status. Temat ten jest więc jak najbardziej na czasie i to idealna okazja, aby przypomnieć i wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Tym bardziej, że nowe przepisy dotyczą także operatorów komórkowych, w tym FM MOBILE. W jakim stopniu? Spieszymy z wyjaśnieniem…

Czytaj dalej

Światowy Dzień Backupu

Obecnie większość naszej pracy, nauki, a także osobistych wspomnień zapisana jest w cyfrowej formie i nie ma swojego fizycznego odpowiednika. Co więcej, informacja stała się jednym z najcenniejszych zasobów. Dlatego, tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie tych danych – niezależnie od tego czy są to nasze pamiątkowe zdjęcia, czy też ważne dokumenty lub też niezastąpione firmowe pliki i arkusze. Jednym z takich sposób jest stworzenie kopii zapasowej, a zbliżający się Światowy Dzień Backupu wypadający 31 marca to idealna okazja, aby to zrobić.

Czytaj dalej

Dłużej znaczy lepiej

Każdy z nas na co dzień korzysta z wszelkiego rodzaju elektroniki użytkowej. Wpisała się ona w nasze życie i trudno sobie wyobrazić, że kiedyś moglibyśmy z niej zrezygnować. Nic w tym dziwnego, w końcu zazwyczaj oferuje ona wszelkiego rodzaju udogodnienia. Nie inaczej jest ze smartfonami, które mają coraz większe możliwości i sprawiły, że kilka urządzeń takich jak np. podręczne aparaty, walkmany, odtwarzacze mp3 odeszło do lamusa.

Czytaj dalej