Urodziny wiadomości SMS

Wiadomości SMS są z nami niemal od samego początku istnienia sieci komórkowej. Swego czasu była to jedyna forma przekazywania wiadomości w formie tekstu na telefonach. Czasy jednak się zmieniły i w ostatnich latach straciły na znaczeniu na rzecz komunikatorów tekstowych. W pewnych obszarach dalej pozostał on głównym środkiem masowego przekazu informacji. A Wy kiedy po raz ostatni wysłaliście SMS-a? Czy wiecie, że historia powstania SMS ma już 30 lat? Jak doszło do ich stworzenia?

Czytaj dalej

Aplikacje dla osób z niepełnosprawnościami

Smartfony znacznie ułatwiły nasze życie. Dzięki nim (oraz sieci mobilnej) mamy dostęp do natychmiastowej komunikacji i informacji. Ułatwiają nam obowiązki służbowe, zapewniają dostęp do rozrywki. Słowem wpisały się w każdy element naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Smartfony i zainstalowane w nich aplikacje potrafią stać się oczami, uszami, tłumaczami, przewodnikami i nie tylko. Dziś przedstawimy programy, które są wyspecjalizowane i przeznaczone dla osób o bardzo zróżnicowanych potrzebach.

Czytaj dalej

SIM Swapping

Mamy już połowę listopada i wielkimi krokami nadchodzą święta. Wiążą się one z prezentami i zakupami, które najczęściej robimy przez Internet. W gorączce zakupów i powiadomień dotyczących przesyłek możemy nie zauważyć nic podejrzanego w otrzymanych mailach i wiadomościach SMS. Niestety naszą nieuwagę i brak czasu w tym okresie mogą wykorzystać przestępcy. Chcemy Wam o tym przypomnieć.

Czytaj dalej