Światowy Dzień Backupu

Obecnie większość naszej pracy, nauki, a także osobistych wspomnień zapisana jest w cyfrowej formie i nie ma swojego fizycznego odpowiednika. Co więcej, informacja stała się jednym z najcenniejszych zasobów. Dlatego, tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie tych danych – niezależnie od tego czy są to nasze pamiątkowe zdjęcia, czy też ważne dokumenty lub też niezastąpione firmowe pliki i arkusze. Jednym z takich sposób jest stworzenie kopii zapasowej, a zbliżający się Światowy Dzień Backupu wypadający 31 marca to idealna okazja, aby to zrobić.

Czytaj dalej

Dłużej znaczy lepiej

Każdy z nas na co dzień korzysta z wszelkiego rodzaju elektroniki użytkowej. Wpisała się ona w nasze życie i trudno sobie wyobrazić, że kiedyś moglibyśmy z niej zrezygnować. Nic w tym dziwnego, w końcu zazwyczaj oferuje ona wszelkiego rodzaju udogodnienia. Nie inaczej jest ze smartfonami, które mają coraz większe możliwości i sprawiły, że kilka urządzeń takich jak np. podręczne aparaty, walkmany, odtwarzacze mp3 odeszło do lamusa.

Czytaj dalej

Smartfon dla seniora

Dzień Babci i Dzień Dziadka nadchodzą wielkimi krokami – 21 i 22 stycznia tuż, tuż. Zwyczajowo w Polsce w tych dniach składamy życzenia. Najmilej będzie zrobić to osobiście, poświęcić ten czas na spotkanie „na żywo”. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość np. gdy mieszkają oni daleko od nas. Wtedy z pomocą przychodzą rozwiązania telekomunikacyjne – możemy wysłać wiadomość, zadzwonić i porozmawiać lub też nawiązać połączenie video, co bardzo mocno polecamy, ponieważ zawsze miło zobaczyć bliską nam osobę. Niestety seniorzy nie zawsze są „za pan brat” z dzisiejszą elektroniką. Komputery, tablety, smartfony – są skomplikowanymi urządzeniami dla osób, które miały z nimi ograniczoną styczność. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Internet ma już ponad 50 lat, a wyszukiwarka Google ćwierć wieku.

Czytaj dalej