Huawei będzie w (większych) opałach?

Stosunki polityczne i gospodarcze pomiędzy USA i Chinami mają nie można określić miarą najłatwiejszych. Historia pokazuje momenty lepsze, kiedy następowało rozluźnienie oraz te decydowanie gorsze, w których administracja USA przykręcała przysłowiową „śrubę”. Początek roku przyniósł dość niespodziewanie tą drugą opcję, która może stawiać pod znakiem zapytania dalszy sens produkowania smartfonów sygnowanych marką Huawei.

Czytaj dalej

mObywatel w formie

Nasze smartfony dzięki dostępowi do sieci skrywają w sobie olbrzymie pokłady wiedzy, do której mamy dostęp w każdej chwili. To jednak nie wszystko, ponieważ powstaje gigantyczna ilość aplikacji mających na celu ułatwić nam życie. Jedną z nich jest mObywatel pozwalający na – właśnie na co? Opowiemy o tym nieco więcej, tym bardziej, że właśnie w związku z tą aplikacją szykuje się rewolucyjna zmiana. Jaka?

Czytaj dalej

Koniec alertów RCB

System alarmowania ludności to poważna sprawa. Pozwala on na informowanie o zagrożeniach wszystkie osoby przebywające na danym terenie. W założeniu ma on przekazywać wiadomości w sposób możliwie najszybszy i precyzyjny. Wtedy to właśnie otrzymujemy alert RCB (informację od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa). Rozwiązanie to nie zawsze jest doskonałe, w związku z tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza zmienić system, zastępując go narzędziem stosowanym w innych krajach na świecie.

Czytaj dalej