Już większość Polaków w zasięgu 5G!

Piąta generacja sieci komórkowej radzi sobie coraz lepiej. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że nie jest już to technologia przyszłości związana z literaturą sci-fi, a określamy ją mianem teraźniejszości. Dostęp do 5G ma coraz szersze grono osób na całym świecie. Jak to wygląda w Polsce, a dokładniej w FM MOBILE? Koniec roku to doskonały czas na tego typu podsumowania 🙂

Czytaj dalej

Dzień Inżyniera Systemów

Rozwój jest naturalnym procesem i towarzyszy nam do wieków. Dotyczy każdej dziedziny naszego życia np. kultury, sztuki, nauki. To właśnie nauka jest motorem napędowym postępu technologicznego, przez co odkrywamy innowacyjne rozwiązania w pozostałych obszarach takich jak np. medycyna, informatyka, telekomunikacja, mechanika i wielu, wielu innych. Kto za tym wszystkim stoi? Naukowcy oraz ludzie, którzy wdrażają ich pomysły w życie.

Czytaj dalej

Co zmienia ekran 120 Hz?

Czas jaki spędzamy wpatrując się w ekran telefonu stale rośnie. Nic dziwnego skoro mamy je ze sobą niemal zawsze, a dzisiejsze urządzenia nie służą jedynie do dzwonienia i odbierania wiadomości. To właśnie smartfony zmieniły trend miniaturyzacji – zaczęły stawać się coraz większe. Wszystko za sprawą ekranów, na których wygodnie chcieliśmy oglądać wybrane treści. Jeszcze niedawno wszystkie urządzenia oferowały jedną częstotliwość odświeżania ekranu jaką było 60 Hz. Dziś kupimy smartfony oferujące 90, 120, a nawet 144 Hz. Co się za tym kryje?

Czytaj dalej