Karty pamięci bez tajemnic

Czy zdarzyło się Wam zrobić bajeczne zdjęcie, po czym zobaczyć komunikat o braku pamięci w aparacie? Czy straciliście kapitalne ujęcie podczas kręcenia filmu dronem, ponieważ nagrywanie zostało zatrzymane z powodu zapełnienia się wolnego miejsca? A może chcieliście pobrać ulubionego audiobooka na czas wakacji z dala od sieci i okazało się to niemożliwe ze względu na pełną pamięć telefonu? Lub zabrakło jej na zapisanie ważnego maila lub biletu? Takie sytuacje mogą się wydarzyć, nie ma w tym nic dziwnego. Aby ich uniknąć możemy zaopatrzyć się w kartę pamięci. Jednak karta, karcie nierówna. Na co zwrócić uwagę? Która będzie najlepsza do danego urządzenia? Podpowiadamy…

Czytaj dalej

Zdjęcie wyjdź na nim dobrze

Każdy z nas może robić i mieć doskonałe zdjęcia. Olbrzymi wpływ miało na to rozpowszechnienie się aparatów w telefonach komórkowych, dzięki którym były one zawsze „pod ręką”. Doskonale sprawdza się w niemal każdej sytuacji. Wakacje i związane z nim podróże nie są wyjątkiem. Dziś dzięki obiektywom w naszych smartfonach możemy zrobić wspaniałe zdjęcia. Będą one stanowiły naszą bazę uwiecznionych wspomnień, a wiele z nich znajdzie się na naszych portalach społecznościowych. A co zrobić, aby wyglądać na nich wspaniale?

Czytaj dalej

Jak wyb(g)rać POWERBANK?

Nasze domy są wypełnione urządzeniami, które do działania potrzebują energii elektrycznej. Jeśli przyjrzymy się przedmiotom, jakie najczęściej nosimy ze sobą – okazuje się, że nie jest inaczej. One także potrzebują dostępu do źródła energii. W tym przypadku będzie to bateria naszego urządzenia. Nie możemy jednak jej naładować „na zapas” i po jakimś czasie jej poziom spadnie na tyle, że korzystanie z osobistego gadżetu będzie niemożliwe. Rozwiązaniem jest powerbank, w którym zmagazynujemy energię i udostępnimy ją, gdy zajdzie taka potrzeba. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przenośnego akumulatora? Podpowiadamy.

Czytaj dalej