Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowa data dla wszystkich dzieci, zarówno tych małych, jak i dużych. Właśnie wtedy obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka, które jest świętem pełnym radości. Nic w tym dziwnego dziecięcy, uśmiech to jeden z najwspanialszych widoków jakie możemy ujrzeć. Pamiętajmy również, że dla naszych rodziców zawsze pozostaniemy dziećmi dlatego, to święto dotyczy każdego z nas 😉 Wydawać się może, że towarzyszy nam od wieków, a wcale tak nie jest… Jesteście ciekawi jak długo obchodzimy Dzień Dziecka w Polsce? Jak wygląda to w innych krajach? Co z tej okazji dla Was przygotowaliśmy?

Czytaj dalej

Dzień Telekomunikacji 2023

Wszelkiego rodzaju komunikację znacznie ułatwiły media społecznościowe. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak wielkich możliwości porozumiewania się z drugim człowiekiem, jak dzieje się to obecnie. 17 maja obchodziliśmy Dzień Telekomunikacji, której podstawowym zadaniem jest umożliwienie nam właśnie kontaktu z drugą osobą. Z czego w tym celu korzystamy i jak to robimy?

Czytaj dalej

Zastrzeż numer PESEL

Na co dzień dbamy o szeroko pojęte bezpieczeństwo. Chronimy siebie, swoich najbliższym – nie chcemy przecież, aby stało się coś złego. Postępująca na każdym kroku cyfryzacja niesie ze sobą nowego typu zagrożenia, powiązane z rozwojem technologicznym. Jednym z nich jest kradzież tożsamości mająca na celu wyłudzenie naszych ciężko zarobionych środków finansowych. Już niedługo próba takiego oszustwa zostanie znacznie utrudniona.

Czytaj dalej