Okazja czyni złodzieja

Z czym kojarzy się Wam majówka? Dla większości są to zapewne wolne od pracy dni. Kilkudniowe wyjazdy, zwiedzanie, spotkania się z przyjaciółmi. Dla niektórych może być to okres, w którym mają zdecydowanie więcej pracy i o wolnym nie może być mowy. Niezależnie od tego co robiliśmy podczas majowych świąt, to wszyscy byliśmy narażeni na zagrożenie, które ma na celu znaczne uszczuplenie naszego portfela. Na czym ono polegało?

Czytaj dalej

Światowy dzień kreatywności i innowacji

Kreatywność i innowacyjność – to dwie najważniejsze umiejętności jakie mają wpływ na historię rozwoju całego świata. Bez tworzenia i wdrażania nowych pomysłów i rozwiązań technologicznych z różnych dziedzin nauki, ludzkość nie byłaby w tym miejscu, w jakim jest. Brzmi filozoficznie i nazbyt patetycznie? Takie są fakty – konkrety poniżej 🙂

Czytaj dalej

Nadchodzi koniec telewizji jaką znamy [Prima aprilis]

Jednym z największym z wynalazków XX wieku bez wątpienia była telewizja. Niosła ze sobą możliwości, które dotąd były jedynie w sferze marzeń. Jednoczesne przekazywanie dźwięku i obrazu zmieniło oblicze ówczesnego świata. Dostęp do kultury, sztuki, informacji, wiedzy oraz szeroko pojętej rozrywki stał się o wiele łatwiejszy. Jednak na wszystko przychodzi kres. Jak będzie wyglądało to w przypadku telewizji?

Czytaj dalej