Home Office w FM MOBILE

Od momentu wprowadzenia pierwszych obostrzeń związanych z pandemią minęły już niemal 4 miesiące. W tym czasie nasze codzienne funkcjonowanie uległo zmianie. Jak pracownicy FM MOBILE radzili sobie z obowiązkami służbowymi przez ten czas? Jakie mieli pomysły na przetrwanie przymusowej izolacji?

Marzec 2020 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, to właśnie wtedy w naszym kraju potwierdzono pierwsze zachorowania na COVID-19. Wprowadzono szereg ograniczeń, a jednym z nich było ograniczenie dotyczące przemieszczania się. Dla większości osób stanowiło to nie lada wyzwanie, bo jak dojechać i „normalnie” pracować w takiej sytuacji? Wszystkie firmy musiały borykać się z tym problemem i wcielić w życie awaryjne plany. Śmiało można podsumować je jednym słowem – rewolucyjne, ponieważ jeszcze nigdy jedna sytuacja nie miała takiego wpływu na cały rynek pracy w Polsce.

Kto mógł uciekał na pracę zdalną, na sławny Home Office dostępny wcześniej niemal jedynie specjalistom z branży IT. Na szczęście w sukurs przychodzi nam technologia i coraz większe możliwości jakie nam oferuje. To doskonałe połączenie z najwyższej jakości Internetem jaki mamy w swojej ofercie umożliwił pracę zdalną wszystkim pracownikom naszej firmy. Bardziej wymagający test trudno jest sobie wyobrazić, a jego wynik można podsumować krótko – zdaliśmy celująco. Pomimo tego, iż cała nasza aktywność przeniosła się do Internetu i wykorzystywaliśmy całe terabity pakietów danych, to wszystko odbywało się bez problemów i niedogodności. Bez połączenia z siecią nie byłoby możliwości bycia cały czas w zasięgu podczas izolacji, odbywania dziesiątków godzin spotkań online oraz rozmów telefonicznych liczonych w tysiącach minut.

A jak zorganizowaliśmy swoje prywatne biura? Sami zobaczcie:

Lecz nie samą pracą człowiek żyje. Prócz wykonywania obowiązków służbowych musieliśmy mierzyć się z wyzwaniami jakie stawiała przed nami odmieniona codzienność. Niektórzy z nas walczyli z samotnością i odosobnieniem,  a z kolei inni wiele dali by, aby takiej samotności doświadczyć chociaż przez chwilę. Najważniejszym było zachowanie spokoju i znalezienie zajęcia, aby „nie zwariować”. Tu granice wyznaczała jedynie nasza pomysłowość. Jak sobie z tym poradziliśmy? Jakie talenty się w nas ujawniły? Niektórzy z nas odkryli, że nie mogą żyć bez muzyki. Inni, że pasja do gotowania i tworzenia arcydzieł sztuki kulinarnej oraz poznawania nowych smaków pozwoliła na domowe podróże do odległych i egzotycznych miejsc. Spełnialiśmy się twórczo rysując lub malując. Szukaliśmy też różnych sposobów na zachowanie kondycji i sprawności fizycznej. Mieliśmy więcej czasu na zacieśnienie więzi z najbliższą rodziną i naszymi pupilami, a domowe pieszczochy miały nas cały dzień pod ręką.Pandemia pokazała, że potrafimy sobie radzić i znaleźć odpowiednie rozwiązanie w każdej sytuacji. Home Office udowodnił, że pracownicy FM MOBILE doskonale odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Nie zanotowaliśmy żadnego przestoju, w dalszym ciągu świadczyliśmy i świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Co więcej udało się nam z sukcesem pracować nad nowymi projektami i wprowadzać je w życie, czego dowodem jest powstanie tego bloga, na łamach którego informowaliśmy o możliwości korzystania z 5G w naszej sieci. Udostępnienie najszybszego obecnie Internetu mobilnego w Polsce na jaki pozwala nowa generacja technologii w momencie kiedy jest on najbardziej potrzebny, to nasz powód do dumy. Czy tego chcemy, czy nie Internet stał się narzędziem naszej pracy, a jego doskonała jakość to podstawa na drodze do sukcesu. Tą drogą chcemy podążać razem, ponieważ Wasz sukces jest także naszym.