BĄDŹ FIT Z FM MOBILE

O zdrowiu pisaliśmy już nie raz. Nie bez powodu będziemy robili to dalej 🙂 Cóż bowiem jest cenniejszego ponad nasze zdrowie? Dlatego należy o nie dbać, a najlepiej robić to poprzez codzienną aktywność wspieraną przez odpowiednio przygotowane suplementy oraz najnowsze zdobycze techniki. Wszystko to dostępne jest dla każdego, a z FM MOBILE stanie się o wiele łatwiejsze.

Tłusty czwartek, a co za tym idzie przyjęcie kalorii w postaci cukierniczego arcydzieła już za nami. Chociaż za oknem zimowa aura jeszcze trwa, to czas pomyśleć o wiośnie. Jej pierwszy dzień już za 3 tygodnie. Ładna pogoda i budząca się do życia zieleń sprawia, że czujemy się o wiele lepiej niż podczas ciemnych, zimnych i szarych zimowych miesięcy. Nadchodząca wielkimi krokami wiosna do doskonały czas na zwiększenie aktywności ruchowej zarówno w kwestii jej planowania jak i praktyki.

A jest co zmieniać, ponieważ wg raportu Narodowego Instytutu Zdrowia ponad 60% Polaków zmaga się z problemem nadmiernej masy ciała. Co więcej podczas trwania pandemii COVID19 aż 28% naszych rodaków odnotowało wzrost wagi. Nadmierna ilość kilogramów prowadzi do nadwagi lub otyłości – jest pomiędzy tymi słowami znacząca różnica. Nadwaga to stan, w którym posiadamy nadprogramowe kilogramy, nasza sylwetka nie jest idealna lecz nie ma ich jeszcze aż tak wiele. Natomiast otyłość to już stan, który może zagrażać naszemu życiu, ponieważ jest przyczyną wielu groźnych chorób takich jak udar, czy miażdżyca, które są na pierwszym miejscu pod kątem powodowania zgonów w naszym kraju. Nieleczona lub źle leczona otyłość może prowadzić do ponad 200 różnego rodzaju powikłań zdrowotnych.

Jak odróżnić nadwagę od otyłości?

Możemy to zrobić na wiele różnych sposobów, a my przedstawimy pokrótce 2 z nich. Pierwszym jest określenie procentowego udziału tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Dla mężczyzn jest to co najmniej 25%, dla kobiet co najmniej 30%. Drugim sposobem jest obliczenie wskaźnika BMI wg następującego wzoru:

masa ciała podzielona przez wzrost do kwadratu.

Licznik BMI podawany jest w podstawowej – 4 główne oceny wagi oraz rozszerzonej uzupełnionej o 3 stopnie niedowagi i 3 stopnie otyłości:

 • niedowaga (poniżej 18,5), wychudzenie (poniżej 17), wygłodzenie (poniżej 16)
 • wartość prawidłowa (18,5 – 24,9)
 • nadwaga (25 – 29,9)
 • otyłość (powyżej 30) – otyłość I stopnia (do 34,9), otyłość II stopnia (do 39,9), otyłość III stopnia (powyżej 40),

Otyłość jest problem wielkiej wagi i nie można jej bagatelizować. Jednym z podstawowych, a zarazem najłatwiejszych rozwiązań jest zwiększenie swojej aktywności ruchowej, przyjrzenie się swoim nawykom żywieniowym oraz zaprzęgnięcie do pomocy mobilnych urządzeń monitorujących.

Krok 1

Najważniejsze jest zrobienie pierwszego i kolejnego kroku. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby dziennie robić ich minimum 6000 – 8000 🙂 a najlepiej dobić do 10 000 🙂 Jak wygląda to w przypadku przeciętnej osoby? Jest do zdecydowanie mniejsza liczba oscylująca w granicach 2500 – 3000 kroków. Oczywiście wszystko zależy od tego jaką mamy pracę. Zupełnie inne wyniki będzie miała osoba większość czasu pracy spędzająca przed biurkiem, a inne osoba mająca pracę związaną z ruchem. Nadchodząca wiosna to idealny czas na rozpoczęcie zwiększonej aktywności np. poprzez spacery, czy start przygody z bieganiem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś technologia pomaga monitorować nam niemal wszystko co tyczy się naszego organizmu. Smart pomoc w aktywności może być udzielana na przeróżne sposoby. Inteligentne wagi sprawdzą nie tylko ile ważymy, ale i wskaźnik tkanki tłuszczowej, czy BMI. Na rynku istnieje także szereg opasek i smartwatchy liczących kroki i spalone kalorie, mierzących puls, ciśnienie, jakość snu, poziom stresu, czy nasycenie krwi tlenem. Co ważne, dostaniemy także powiadomienie jeśli nie będziemy ruszali się przez dłuższy czas, a to zmotywuje nas do chociażby przejścia kilku kroków w biurze 😉 Dodatkowo wiele aplikacji może stać się Twoim trenerem personalnym, asystentem ćwiczeń i podpowiedzą jak zdrowo się odżywiać.

Krok 2

Przyjrzyjmy się naszym nawykom żywieniowym, ponieważ mają one niebagatelny wpływ na nasz organizm. Zdrowa żywność, zbilansowane posiłki w stałych porach, zadbanie o odpowiednią suplementację – to wszystko może mieć znaczące przełożenie na spadek naszej masy ciała, a co za tym idzie poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Nie bez przyczyny mówi się przecież – „jesteś tym co jesz”. Musimy jednak uważać, aby sobie nie zaszkodzić. Nasz organizm to delikatny instrument, który nie lubi eksperymentów. W tym kroku pomoże program FIT6 🙂

Jest to rewolucyjna metoda redukcji masy ciała stworzona przez portugalskich specjalistów dietetyki klinicznej. Wyróżnia ją ogromna skuteczność (średnie tempo utraty wagi wynosi 1,25 kg tygodniowo) i brak efektu jo-jo. Gwarancją utrzymania wymarzonej figury jest dieta stabilizująca, na którą należy przejść po osiągnięciu swojego celu. A to w przypadku naszego programu jest dziecinnie proste! Jedyne, co należy zrobić, to przestrzegać jasno sformułowanych zasad żywieniowych dołączonych do poszczególnych zestawów. Program złożony jest z trzech etapów podzielonych na sześć kroków oraz dodatkowego, podczas którego uczestnik wchodzi w fazę stabilizacyjną. Każdy krok to miesiąc. Im więcej masz kilogramów do zrzucenia, tym więcej masz kroków do przejścia. W każdej chwili możesz zrezygnować z diety i rozpocząć podtrzymanie. Przystępując do programu FIT6, zyskujesz przede wszystkim receptę na zredukowanie zbędnych kilogramów, ale nie tylko. W cenie jest również stały kontakt z naszym dietetykiem klinicznym, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i zmobilizować Cię do działania! Nie musisz umawiać wizyt i jeździć na spotkania – skontaktujesz się z nim pod adresem [email protected] zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Żadne Twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Możesz również dołączyć na Facebooku do jednej z wielu niezależnie działających grup wsparcia. Ich członkowie pomagają sobie w gorszych chwilach, dzielą przepisami i swoimi sukcesami, wzajemnie motywując do dalszej pracy. Dodatkowo suplementy z serii NUTRICODE pomogą Ci w zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia przez cały czas.

Krok 3

To promocja FITZFM 😉 Do końca tygodnia możecie zaopatrzyć się w doskonałe produkty z serii NUTRICODE razem z FM MOBILE. Złóż zamówienie na www.fmmobile.pl , wpisz kod promocyjny FITZFM i otrzymaj jeden z trzech zestawów za 1 zł (dowiedź się więcej):

Taryfa START:

 • FIT6 – ETAP 1 – Inner Balance
 • Vitality Boost & Magnesium Power 6x 25 ml NUTRICODE
 • 100 zł FM CASHBACK

Taryfa ADVANCE:

 • FIT6 – ETAP 1 – Inner Balance
 • Vitality Boost & Magnesium Power 6x 25 ml NUTRICODE
 • Collagen Pro Flex Strength System 13,93g, 15,22g NUTRICODE

Taryfa SUCCESS:

 • FIT6 – ETAP 1 – Inner Balance
 • Vitality Boost & Magnesium Power 6x 25 ml NUTRICODE
 • Collagen Pro Flex Strength System 13,93g, 15,22g NUTRICODE
 • 200 zł FM CASHBACK

Krótko o produktach 🙂

FIT6 – ETAP 1 – Inner Balance to pierwszy krok w programie FIT6, dzięki któremu możesz rozpocząć swoją przygodę z programem.

Vitality Boost & Magnesium Power – to odżywczy zastrzyk energii oraz zapewnienie równowagi eletrolitowej organizmu szczególnie przydatne w czasie wzmożonego wysiłku.

Collagen Pro Flex Strength System – wspomaga funkcjonowanie naszych stawów.

FM CASHBACK – rabat, którego nigdy nie jest zbyt dużo 😉

Pamiętaj masz czas tylko do 05.03.2023 – nie zwlekaj i bądź FIT z FM MOBILE!