Aplikacje na … wakacje [część II]

Powracamy do tematu aplikacji, które wspomogą nas w planowaniu naszego wakacyjnego wyjazdu. Niezależnie od tego czy będzie on trwał kilka, czy też kilkanaście dni, ponieważ są czynności, które musimy wykonać za każdym razem. Domyślacie się, które z nich mamy na myśli?

Kto pomyślał o pakowaniu? Mamy nadzieje, że większość z Was. Ponieważ pakować należy się świadomie – wrzucanie pierwszych lepszych przedmiotów do bagażu na pewno nie jest wskazane. Dlatego dziś skupimy się na osobistych asystentach, którzy wspomogą proces zabrania najważniejszych i najpotrzebniejszych rzeczy do naszego bagażu. O aplikacjach ułatwiających nam dostanie się na miejsce oraz o sprawdzaniu warunków pogodowych pisaliśmy w pierwszej części cyklu.

Bagaż – niezbędny cokolwiek robimy

Każdy nasz wyjazd – prywatny, służbowy, letni, zimowy, długi lub krótki wiąże się z innymi warunkami i sytuacjami w jakich się znajdziemy. Niezmiennie wiąże on się z opuszczeniem przez nas własnego domu – w końcu właśnie na tym polega cała magia podróży, a bagaż to nasz niezbędnik w czasie wszystkich wypraw. Są rzeczy, które koniecznie muszą się w nim znaleźć – inne zależą już od miejsca i czasu naszego wyjazdu oraz od własnych preferencji. Niemniej nic tak nie psuje wypadu jak źle zapakowana walizka, czy też plecak. Jeśli zapomnimy naprawdę ważnej rzeczy, to jej brak może pokrzyżować nasze urlopowe plany lub będzie wiązał się z koniecznością zakupienia owej już na miejscu, a to odbije się na naszym budżecie. Na szczęście istnieją aplikacje, które pozwolą nam (zapominalskim i nie tylko) przygotować odpowiednią listę i odhaczać spakowane przedmioty. Przez cały proces przejdziemy szybko i sprawnie. Oczywiście znów prezentujemy najpopularniejsze rozwiązania.

PackKing

Pierwsza z propozycji. Przy tworzeniu listy rzeczy do spakowania musimy na samym początku określić na jaki czas się wybieramy (podajemy daty aplikacja sama policzy liczbę dni i nocy). Następnie ważnym zadaniem jest określenie czy pakuje się mężczyzna, czy kobieta – aplikacja uwzględnia przedmioty potrzebne dla jednej i drugiej płci (gdy nam czegoś zabraknie lub tego nie używamy możemy dodawać i usuwać wszystko z listy). Klikamy na ikonkę pogody (dostępne jest kilka opcji) jaka ma być w miejscu naszego wyjazdu. Kolejnym ważnym zaznaczeniem jest wybranie środka transportu – wiadomo, że podróżując samochodem możemy zaopatrzyć się w większą ilość rzeczy niż w przypadku samolotu (tu dodatkowy plus dla aplikacji ponieważ uwzględnia przedmioty jakich nie można wnieść na pokład). Ostatnią opcją jest określenie przeznaczenia ubrań i przedmiotów. Brzmi zagadkowo? To nic trudnego – sami określamy co takiego będziemy robić na wyjeździe. Możemy oznaczyć plażę, górskie wycieczki, wieczorne wyjścia na miasto, spotkania biznesowe i wiele, wiele innych. Rodzice mogą zaznaczyć, że podróżują z dzieckiem, właściciele zwierząt, że zabierają ze sobą swojego pupila. Aplikacja pozwala na dodawanie własnych kategorii przedmiotów jak dodawanie i usuwanie ich pojedynczo. Mamy okazję stworzyć własne niezbędniki na każdą okazję. Dodatkowo pojawia się nam także lista sprawunków do zrobienia przed samym wyjazdem. Teraz na pewno już o niczym nie zapomnimy. Aplikacja jest prosta i intuicyjna, mamy możliwość wykupienia opcji Premium, aby jeszcze bardziej zwiększyć jej możliwości.

PackTeo

Aplikacja w prosty i szybki sposób pozwala na stworzenie listy rzeczy do spakowania na każdy rodzaj wyjazdu, czy też wycieczki. Używamy do tego gotowych szablonów lub tworzymy własne na bazie naszego doświadczenia. Warto jednak przynajmniej na początku posiłkować się propozycjami, bo nie raz może okazać się, że znajdziemy tam przedmioty, o których nie pomyśleliśmy, a które zabrać trzeba. Do wyboru mamy między innymi: wyjazd z dziećmi, wysokie góry, biwak, nad wodą, objazdowo, we dwoje i wiele innych. Wszystko podzielone na kategorie: dokumenty, ubrania, higiena, apteczka, elektronika itp. Oprócz tego w jednym miejscu możemy zapisać co trzeba kupić wraz z zadaniami jakie musimy wykonać przed wyjazdem. Listy możemy dowolnie edytować. Generator pozwala nam na szybkie określenie pogody, rodzaju komunikacji, naszej aktywności na urlopie oraz określenie czy w czasie wyjazdu będziemy robili pranie (wbrew pozorom jest to niezwykle ważny element planowania). Aplikacja jest prosta w obsłudze i po kilku chwilach nie będziemy mieli żadnego problemu ze swobodnym korzystaniem.

MyLuggage

Kolejna propozycja dotycząca odpowiedniego spakowania się na wyjazd. W aplikacji możemy podać konkretny termin i miejsce naszego wypoczynku. W takim przypadku sama określi warunki pogodowe jakie powinniśmy zastać na miejscu. Wygenerowaną listę możemy dowolnie modyfikować – co ważne widzimy tam, też przedmioty sugerowane (nie raz może zdarzyć się, że postanowimy takie zabrać). Ciekawostką jest znak „i” przy niektórych rzeczach, gdy na niego klikniemy otrzymujemy wskazówkę dotyczącą danego przedmiotu. Bardzo mile zaskakuje zakładka „informacje”, w której możemy przeczytać podstawowe wiadomości na temat miejsca, w które jedziemy: stolica kraju, waluta, koszty życia, bezpieczeństwo, średnia prędkość Internetu, rodzaj zasilania w gniazdku, możliwość płatności kartą, najpopularniejsza aplikacja Taxi, średnie ceny biletów komunikacji, czy posiłków oraz lokalne ciekawostki. Informacji jest bardzo dużo i przedstawione są w czytelny sposób. Podczas testowania aplikacji czasem zdarzało się chwilowo wyświetlać niektóre informacje w języku angielskim zamiast polskiego, jednak przeładowanie likwiduje ten „problem”.

Coś w tym jest

Czy korzystanie z tego typu rozwiązań jest obowiązkowe? Na pewno nie, jednak bardzo pomaga w zorganizowaniu swojego bagażu na wyjazd. Już nie musimy wysilać pamięci myśląc co może nam się przydać podczas urlopu, a co ważniejsze mamy czarno na białym co takiego już zabraliśmy, a co musimy jeszcze spakować. Porozbijanie listy na poszczególne podkategorie jeszcze bardziej ułatwia sprawę. Dodatkowe zakładki z zakupami i zadaniami do wykonania jeszcze przed wyjazdem sprawi, że nie będziemy niczego robili „na ostatnią chwilę”. Korzystając z programów pamiętajmy o jednym – nie dajmy się zwariować 😊 Aplikacje mają nam pomagać, a nie decydować za nas, co należy zabrać. To my tworzymy poszczególne listy i możemy je dowolnie modyfikować pod nasze potrzeby. Sugestia zabrania niektórych przedmiotów może się przydać jeśli mamy np. małe doświadczenie w podróżach zagranicznych lub nigdy nie byliśmy w górach, czy nad morzem. Ostateczna decyzja zawsze należy do nas. Chodzi o to abyśmy nie zapomnieli o najważniejszych dla nas rzeczach i mieli udany wyjazd, niezależnie czy chodzi o wypoczynek, czy spotkanie biznesowe. Zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć Wam właśnie takich wypraw 😊