Aplikacje na … wakacje [część III]

Kolejna część wakacyjnej (i nie tylko) serii. Aspektów związanych z wyjazdami jest wiele. Niektóre są bardzo ważne, inne mniej. Dziś opowiemy o tym bardzo ważnym 😊, a może nawet najważniejszym. Chodzi bowiem o zebranie, porównanie i w końcu wybranie najlepszego noclegu z mnogości stron i ofert. Do pomocy oczywiście zaprzęgamy aplikacje, które możemy zainstalować na naszych telefonach. Zatem czas na konkrety!

Nocleg ważna sprawa

Nocleg to część wspólna niemal każdego wyjazdu (wyjątkiem jest jednodniowy wypad). Musimy przecież gdzieś spać, a brak noclegu to jedna z najgorszych sytuacji jaka może zdarzyć się podczas naszego wyjazdu. Bez odpowiedniej dawki snu nie funkcjonujemy zbyt dobrze, nasz organizm definitywnie da o tym znać – nie ma się co oszukiwać. Jak temu zaradzić? Możemy zdecydować się na hotel, hostel, pole namiotowe, camping… Opcji jest bardzo dużo, a ich ilość zależy od samego miejsca jakie wybierzemy. Wyszukiwanie konkretnych miejsc noclegowych i każdorazowe dzwonienie, czy pisanie maili z zapytaniem o terminy jest wyczerpujące. Dlatego powstały aplikacje, które mają na celu zebranie wszystkich ofert w jednym miejscu, gdzie możemy wpisać interesujący nas termin i ilość osób, a one wskażą nam dostępne w tym czasie hotele, pensjonaty, prywatne kwatery itp. Prawda, że to wiele ułatwia? My opiszemy dziś kilka najpopularniejszych z takich aplikacji.

Booking.com

To jeden z najpopularniejszych i zarazem największych serwisów w naszym kraju (i nie tylko). Ich aplikacja pozwala na szybkie wyszukanie i rezerwację noclegu na całym świecie (liczba ofert cały czas się powiększa). Jest jednym z najbardziej rozbudowanych i wszechstronnych rozwiązań dotyczących poszukiwań miejsc noclegowych. W ofercie znajdują się hotele, pensjonaty, apartamenty, hostele. W wygodnej wyszukiwarce wpisujemy miejscowość w jakiej szukamy noclegu, czas oraz ilość miejsc. Dodatkowo możemy użyć wielu filtrów pomagających nam doprecyzować kryteria, może być nią cena, dostępność Wi-Fi, ilość pokoi, itp. Wyniki wyświetlają całkowity koszt z góry – co ułatwia podjęcie decyzji. Wszystkie potwierdzenia znajdziemy w samej aplikacji, co znacznie ułatwia zameldowanie. Booking.com w wielu przypadkach pozwala na bezpłatne odwołanie rezerwacji, udostępnia także usługi dodatkowe – np. może być to wynajmem auta na czas wyjazdu, zamówienie taksówki oraz rezerwacja lotu lub atrakcji w danej lokalizacji.

Airbnb

Doskonała aplikacja dla osób szukających czegoś innego. Jeśli chcemy znaleźć nocleg w oryginalnych miejscach, dodatkowo za niewielkie pieniądze to Airbnb jest dla nas. Platforma łączy ludzi z całego świata i możemy na niej odszukać miejsce do spania, jak i je zaoferować. Każda z ofert opatrzona jest zdjęciami samych właścicieli jak i poprzednich odwiedzających, którzy dodatkowo piszą recenzję. Możemy w niej znaleźć miejsce na nocleg na dowolną ilość czasu – często to właśnie za pomocą Airbnb możemy go zarezerwować na ostatnią chwilę, już po przyjeździe na miejsce. Aplikacja pozwala także na wybranie wyjątkowych atrakcji, takich jak np. wycieczka z przewodnikiem, kurs gotowania miejscowych potraw. Jeśli chcesz podszkolić się w mówieniu w języku obcym to opcja zamieszkania z gospodarzem znacznie Ci to ułatwi. Airbnb pozwala spotkać się z ludźmi, którzy podzielą się z Tobą swoimi pasjami, co sprawi, że taki wyjazd na pewno będzie wyjątkowy.

Trivago

Aplikacja jest porównywarką hoteli i ma dostęp do wielu stron internetowych. Daje nam możliwość dopasowania odpowiednich wytycznych wyszukiwania. Oczywiście najważniejszą z nich jest data oraz lokalizacja, te dane możemy uzupełnić określeniem maksymalnej ceny, czy też zakreślenia obszaru wyszukiwania (niekiedy nieco dalej oznacza o wiele taniej). Co ważne aplikacja uwzględnia oferty last minute i pokazuje nam wszystkie dostępne opcje wg. ustawionego przez nas budżetu. Interesującą opcją jest możliwość wyszukiwania noclegu biorąc pod uwagę bliskość atrakcji turystycznej, czy danego obiektu (doskonale sprawdza się to w przypadku festiwali, konferencji, itp.). Wybierając odpowiednie miejsce warto jest zwrócić uwagę na Trivago Rating Index, który sumuje oceny o danym miejscu ze wszystkich uwzględnionych w tej wyszukiwarce serwisów. Sprawia to, że taka ocena jest naprawdę rzetelna, a my będziemy zadowoleniu z pobytu.

Moc wyboru

Przedstawione przez nas 3 aplikacje należą do najpopularniejszych. Nie oznacza to wcale, że inne nie spełnią naszych oczekiwań. Ilość programów służących pomocą w znalezieniu idealnego dla nas noclegu jest coraz większa. Poniżej wymieniamy jeszcze kilka z tych, które wyróżniają wysokie opinie wśród użytkowników:

  • eSky
  • Holidu
  • Accor All
  • Casamundo
  • Hotels.com
  • Agoda
  • Kayak
  • Skyscanner

Zorganizowanie sobie noclegu za pomocą dedykowanych aplikacji nie stanowi żadnego problemu. Pamiętajcie, sprawdzajcie oceny innych użytkowników (im więcej pozytywnych tym lepiej) o danym miejscu. Nic tak nie wpływa na samopoczucie podczas wyjazdu jak możliwość odpoczynku w odpowiednich warunkach. Nabieramy wtedy sił do dalszego kontynuowania zamierzonych działań, niezależnie od tego czy nasza wyprawa ma charakter prywatny, czy też zawodowy. Obojętnie czy będziecie decydowali się na apartament, czy mały hotelowy pokoik to najważniejsze jest Wasze zadowolenie, a wraz z nim zdanie jakie pójdzie w świat wraz z komentarzem. Macie wpływ na to co wybiorą inni ludzie. Pamiętajcie o tym wystawiając ocenę danego miejsca. Chwalić również warto!