Światowy Dzień Zdrowia

Zdrowie to temat niezwykle ważny dla każdego człowieka. Niezależnie od jego wieku, pochodzenia, miejsca zamieszkania – wszyscy chcemy przecież być w jak najlepszej kondycji fizycznej. Pragniemy z uśmiechem budzić się każdego ranka i być w pełni naszych witalnych sił, a nie jest to łatwe, gdy borykamy się ze zdrowotnymi problemami. Od stanu naszego organizmu zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale także w jaki sposób podchodzimy do każdego kolejnego dnia. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać właśnie o zdrowie – pozwoli to na realizowanie kolejnych celów.

Data 7 kwietnia jest wyjątkowa, ponieważ jest to Światowy Dzień Zdrowia. Został on ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Jego coroczne obchody datujemy od roku 1950 w rocznicę powstania WHO, właśnie 7 kwietnia. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

O tym jak bardzo ważny jest temat zdrowia, nie musimy nikogo przekonywać. Pojawia się on w literaturze bardzo często – nie myślimy tu wyłącznie tylko o tej specjalistycznej i naukowej, czy też wyłącznie czasów współczesnych – o wadze zdrowie wiedzieli także nasi odlegli przodkowie. Jedna z fraszek naszego wielkiego, rodzimego poety okresu renesansu („Na zdrowie” – a jakże inaczej) rozpoczyna się słowami, które możemy pamiętać. Z kolei każdy z nas zna pierwsze słowa Inwokacji naszego narodowego wieszcza.

„Ślachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.”

Jak Kochanowski

„Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił.”

Adam Mickiewicz

Dokładnie tak jest – o zdrowiu często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczynamy na nim podupadać. Często wówczas naszą naturalną decyzją staje się dbanie o swoja formę i kondycję, zarówno fizyczną jak i psychiczną na co dzień. Czy jednak potrafimy wytrwać w  tym postanowieniu? Z tym jest bardzo różnie – wszystko zależy od człowieka, niemniej budowanie zdrowych nawyków zawsze jest dobrym pomysłem.

W czasach, gdy wiele osób pracuje za biurkiem ważnym czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na nasze zdrowie jest aktywność fizyczna. Kolejnym i nie mniej ważnym jest odpowiednia dieta i suplementowanie organizmu w niezbędne mu witaminy i minerały. Zdrowa żywność jest zdrowa nie tylko z nazwy. W sieci znajdziemy wiele przepisów promujących kuchnię przyjazną dla naszego organizmu. Nie inaczej jest w grupie FM – seria produktów NUTRICODE to doskonały wybór dla osób dbających o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Czy słyszeliście o programie FIT6?

Jest to rewolucyjna metoda redukcji masy ciała stworzona przez portugalskich specjalistów dietetyki klinicznej. Wyróżnia ją ogromna skuteczność (średnie tempo utraty wagi wynosi 1,25 kg tygodniowo) i brak efektu jo-jo. Gwarancją utrzymania wymarzonej figury jest dieta stabilizująca, na którą należy przejść po osiągnięciu swojego celu. A to w przypadku naszego programu jest dziecinnie proste! Jedyne, co należy zrobić, to przestrzegać jasno sformułowanych zasad żywieniowych dołączonych do poszczególnych zestawów. Program złożony jest z trzech etapów podzielonych na sześć kroków oraz dodatkowego, podczas którego uczestnik wchodzi w fazę stabilizacyjną. Każdy krok to miesiąc. Im więcej masz kilogramów do zrzucenia, tym więcej masz kroków do przejścia. W każdej chwili możesz zrezygnować z diety i rozpocząć podtrzymanie. Przystępując do programu FIT6, zyskujesz przede wszystkim receptę na zredukowanie zbędnych kilogramów, ale nie tylko. W cenie jest również stały kontakt z naszym dietetykiem klinicznym, który pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i zmobilizować Cię do działania! Nie musisz umawiać wizyt i jeździć na spotkania – skontaktujesz się z nim pod adresem [email protected] zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Żadne Twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Możesz również dołączyć na Facebooku do jednej z wielu niezależnie działających grup wsparcia. Ich członkowie pomagają sobie w gorszych chwilach, dzielą przepisami i swoimi sukcesami, wzajemnie motywując do dalszej pracy.

Dodatkowo suplementy z serii NUTRICODE pomogą Ci w zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia przez cały czas.

Dlaczego piszemy o tym na naszym blogu?

Ponieważ początek kwietnia to czas, w którym dzieje się bardzo wiele. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs i promocję pod hasłem: „Tydzień zdrowia z FM MOBILE„.

Przez 7 dni macie szansę wygrać doskonałe produkty z serii NUTRICODE! Jakie? Obserwujcie nasz profil na Facebooku i Instagramie 🙂 Co zrobić, aby powalczyć o wygraną? Wystarczy, że Wasza odpowiedź na pytanie konkursowe: Jaki jest Twój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie? najbardziej przypadnie nam do gustu 🙂 Pamiętaj – liczy się dobra zabawa i Twoja kreatywność.

Tylko od 7 do 14 kwietnia możesz otrzymać jeden z unikalnych zestawów produktów pomagających Ci zadbać o Twoje zdrowie w promocyjnej cenie! Podczas wypełniania formularza zamówienia na naszej stronie www wpisz kod:

tydzienzdrowiazfm

i wybierz jeden z trzech zestawów:

  • Zestaw 1:

FIT6 – KROK 1 – Inner Balance (pierwszy krok w programie FIT6 utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu) +Immunity Daily Care NUTRICODE (suplement diety wspomagających układ immunologiczny)

  • Zestaw 2:

FIT6 – KROK 1 – Inner Balance (pierwszy krok w programie FIT6 utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu) + Day Skin Spa 5,45 g FONTAINAVIE HEALTH & BEAUTY + Night Skin Spa 5,50 g FONTAINAVIE HEALTH & BEAUTY (suplementy odpowiedzialne za pielęgnację skóry w dzień i w nocy)

  • Zestaw 3:

Immunity Daily Care NUTRICODE (suplement diety wspierający układ immunologiczny) + Day Skin Spa 5,45 g FONTAINAVIE HEALTH & BEAUTY + Night Skin Spa 5,50 g FONTAINAVIE HEALTH & BEAUTY (suplementy odpowiedzialne za pielęgnację skóry w dzień i w nocy) + Vit D3 capsules 3000 IU 11 g NUTRICODE (suplement diety zapewniający intensywne wsparcie odporności oraz układów kostnego i mięśniowego)

Dodatkowo wpisując kod otrzymany od Absolwenta Warsztatów FM MOBILE WORKSHOP możesz otrzymać jeszcze jeden produkt w ramach promocji Bieg po Sukces!

Zdrowie to bardzo ważny aspekt naszego życia. Nasze samopoczucie jest zależne od naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Dbać o oba te obszary należy przez cały czas, bez względu na nasz wiek, płeć, zawód itp. Szybkie tempo dzisiejszego życia często odstawia sprawy zdrowotne na dalszy tor, właśnie wtedy najczęściej pojawiają się choroby. Dlatego, tak ważna jest profilaktyka. Przecież zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Regularna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, zdrowe odżywianie wsparte suplementami zapewniającymi niezbędną ilość wszystkich składników w najlepszej jakości – oto przepis na dobrą kondycję i wspaniałe samopoczucie (aby nie było zbyt łatwo – ta odpowiedź nie zostanie uwzględniona w zadaniu konkursowym :)).

Dlatego dbajcie o swoje zdrowie. Teraz zrobicie to razem z FM MOBILE i całą rodziną FM!