Roaming w pigułce

Od kilku dni trwają wakacje. Jest to czas, w którym wiele osób decyduje się na wykorzystanie urlopu. Nic dziwnego – są to najcieplejsze miesiące w całym roku. Piękna pogoda i wysoka temperatura potrafią na dłużej zagościć w naszym kraju. Możemy także zdecydować się na zagraniczne wyjazdy, na które wybrać się dużo łatwiej niż w przeciągu ostatnich dwóch lat. W takim wypadku musimy pamiętać o roamingu. Co należy wiedzieć?

Czytaj dalej

Światowy dzień kreatywności i innowacji

Kreatywność i innowacyjność – to dwie najważniejsze umiejętności jakie mają wpływ na historię rozwoju całego świata. Bez tworzenia i wdrażania nowych pomysłów i rozwiązań technologicznych z różnych dziedzin nauki, ludzkość nie byłaby w tym miejscu, w jakim jest. Brzmi filozoficznie i nazbyt patetycznie? Takie są fakty – konkrety poniżej 🙂

Czytaj dalej

Hasło to podstawa!

Cenimy sobie własną prywatność i staramy się chronić ją na co dzień. Dostęp do naszego telefonu strzeże kod PIN lub zabezpieczenie biometryczne. Nasze karty SIM także posiadają odrębny kod PIN i PUK. Hasłami zabezpieczamy nasze skrzynki pocztowe, aplikacje bankowe i zakupowe. Niemal każdy serwis wymaga od nas założenia konta, co wiąże się z wpisaniem loginu oraz wspomnianego hasła. Co więcej, w naszych smartfonach mamy możliwość zabezpieczenia dostępu do każdej aplikacji z osobna przy próbie jej uruchomienia, niezależnie od tego czy wymaga ona dodatkowego logowania, czy też nie. Nasze telefony stały się twierdzami, w których trzymamy olbrzymią ilość prywatnych danych i chcemy ochronić je na różne sposoby. Jak zrobić to dobrze?

Czytaj dalej