Dzień Odnawiania Znajomości

Czy zastanawialiście się chociaż przez chwilę co się stało z Waszymi znajomymi z czasów szkoły podstawowej, średniej, a może studiów? Co robią koledzy z byłej pracy, lub jak powodzi się na emeryturze Pani Kasi, z którą pracowaliśmy przez kilka miesięcy, a może nawet lat.

Jeśli tak to 21 maja to idealny czas na takie inicjatywy! Ponieważ właśnie obchodzimy Dzień Odnawiania Znajomości 🙂 Dlaczego odnawiania, a nie nawiązywania? Może właśnie dlatego, że zawieranie nowych znajomości jest znacznie łatwiejsze. Patrząc na niektóre profile na Facebooku posiadające tysiące znajomych możemy odnieść właśnie takie wrażenie. Kiedyś znało się niewiele osób, ale za to dobrze. Teraz znamy bardzo wielu ludzi lecz tak naprawdę widzimy tylko to, co chcą nam pokazać.

Każdy z nas miał kogoś w czasach dzieciństwa i to nim spędzał niemal cały wolny czas. Można było wówczas pomyśleć, że tak będzie przez całe życie. Potrafiło ono mieć jednak inny plan i nie zawsze tak się nie stało. Zmieniliśmy szkołę, pracę, środowisko i wiele z naszych znajomości nie zostało kontynuowanych. Co pozostało? Wiele pięknych i wyjątkowych wspomnień.

Warto spróbować odezwać się to dawnych przyjaciół, czy dalszych krewnych. A może więź zerwała się na skutek głupiego nieporozumienia? Tym bardziej powinniśmy powrócić do kontaktu z taką osobą. Odnalezienie jej w dobie mediów społecznościowych nie powinno sprawić większego problemu. Pamiętajcie nigdy nie jest za późno, aby się odezwać. Żałować możemy jedynie, że tego nie zrobiliśmy.

Cofnijmy się odrobinę w czasie. Dawniej poznawaliśmy ludzi zazwyczaj osobiście, chociaż korespondencje oparte jedynie na listach nie należały do rzadkości. Wszystko to z powodu odległości jaka dzieliła od siebie ludzi. Świat był o wiele „większy” niż jest obecnie. Dziś dzięki technologii widzimy i słyszymy się w sieci.

O tym jak ważna jest komunikacja pomiędzy ludźmi już pisaliśmy. Nabrała ona szczególnego znaczenia w czasach pandemii, kiedy niektórzy z nas przebywają na kwarantannie lub chociażby mają zdalne miejsce pracy. Na szczęście nie musimy już tygodniami czekać z wytęsknieniem na listonosza (chociaż miało to swoje pewne uroki oraz swoistą magię). Co jest potrzebne, aby rozmawiać i spotykać się wirtualnie?

Odpowiedź wydaje się oczywista – odpowiednie urządzenie i aplikacja. To jednak nie wszystko. Bez dostępu do zasięgu gwarantującego stabilne połączenie to na nic. Nic tak nie denerwuje jak „lagi” podczas wirtualnego spotkania. Mamy na to odpowiednie rozwiązanie jakim są usługi oferowane przez FM MOBILE. Każda z opcji (abonament telefoniczny, Internet mobilny lub domowy) to doskonały wybór. To Ty wybierasz czego najbardziej potrzebujesz. My jedynie codziennie ułatwiamy tysiącom osób kontakt z innymi. To także idealny sposób na odnowienie dawnej znajomości, czy odezwanie się do dawno nieodwiedzanych członków rodziny lub przyjaciół. My zadbamy o to, aby wszystko odbyło się sprawnie i bez awarii. Ty wystarczy, że zdecydujesz się na ten pierwszy, choć czasem najtrudniejszy krok. Czy wiesz do kogo się dziś odezwiesz?