Oto vivo

Marka vivo oficjalnie pojawiła się w Polsce. Na samym wstępie wypada powiedzieć kilka słów o firmie, która swoimi produktami (bo nie chodzi tylko o smartfony) będzie chciała uszczknąć swoją część z europejskiego rynku. Czy im się to uda pokaże najbliższa przyszłość.

Źródło vivo Polska

vivo – azjatycki lider

Vivo to globalny producent smartfonów i akcesoriów. Marka powstała w 2011 roku, a wcześniej jako spółka przez 16 lat zdobywała doświadczenie w produkcji telefonów stacjonarnych i feature phonów. vivo nie jest firmą, która dopiero stawia pierwsze kroki, ma ugruntowaną pozycję w azjatyckiej części świata. Jest liderem na rynku sprzedaży smartfonów w Indonezji oraz zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży na rynku chińskim i indyjskim. Firma skupia się na tworzeniu nowoczesnych technologii (w tym także 5G) oraz sztucznej inteligencji. Innowacyjne rozwiązania nie są jej obce. vivo X1 był pierwszym smartfonem z wbudowanym chipsetem dźwięku Hi-Fi. W modelu vivo X20Plus UD po raz pierwszy wykorzystano czytnik linii papilarnych w ekranie, z kolei vivo NEX był pierwszym smartfonem pozbawionym ramek zawierającym w sobie przedni aparat typu pop-up.

Nowości od vivo

Czas przedstawić głównych bohaterów wpisu, a mianowicie smartfony vivo, które będą do kupienia w Polsce. Firma przed wejściem do europy przeprowadziła badania rynku. Klienci potrzebują urządzeń prostych w obsłudze, które spełnią ich podstawowe oczekiwania i będą „łaskawe dla portfela”. Producent gwarantuje, że na urządzenia będą posiadały jedynie niezbędne aplikacje, co to oznacza Androida w niemal czystej postaci. Oto vivo Y70, Y20s i Y11s oraz X51 5G. Seria Y to smartfony średniej klasy, które mają służyć nam w codziennym życiu i docelowo mają kosztować nie więcej niż 300 euro. Natomiast seria X to urządzenia z wyższej półki, rozwinięte o innowacyjne rozwiązania. Czy vivo odniesie sukces na starym kontynencie? Tego nie wiemy. Oczekiwania firmy na pewno są duże, biorąc pod uwagę jaką pozycję zajmują w Azji. Modele vivo Y70, vivo Y20s oraz vivo X51 5G mają mieć swoją Polską premierę 3 listopada 2020 roku, na vivo Y11s będziemy musieli poczekać do połowy listopada. Tego samego dnia mają być także zaprezentowane dwa rodzaje słuchawek bezprzewodowych: sportowe vivo Wireless Sport oraz vivo True Wireless Earphones Neo. My przedstawiamy bliżej wspomniane smartfony:

vivo Y70

vivo Y70 źródło vivo Polska
Wyświetlacz6.44″ – AMOLED
ProcesorQualcomm Snapdragon 665 (2,00 GHz)
Pamięć RAM8 GB
Pamięć128 GB
Aparaty48 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix + 16 Mpix
Aparat przedni16 Mpix
SystemAndroid v.10.0
Bateria4100 mAh, szybkie ładowanie FlashCharge 33W (USB-C)
ŁącznośćLTE, Wi-Fi Dual Band (2,4GHz/5GHz), NFC
Specyfikacja vivo Y70

vivo Y20s

vivo Y20s źródło vivo Polska
Wyświetlacz6.51″ – IPS LCD
ProcesorQualcomm Snapdragon 460 (2,00 GHz)
Pamięć RAM4 GB
Pamięć128 GB
Aparaty13 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix
Aparat przedni8 Mpix
SystemAndroid v.10.0
Bateria5000 mAh, szybkie ładowanie 18W (microUSB)
ŁącznośćLTE, Wi-Fi Dual Band (2,4GHz/5GHz), NFC
Specyfikacja vivo Y20s

vivo Y11s

vivo Y11s źródło vivo Polska
Wyświetlacz6.51″ – IPS LCD
ProcesorQualcomm Snapdragon 460 (2,00 GHz)
Pamięć RAM3 GB
Pamięć32 GB
Aparaty13 Mpix + 2 Mpix
Aparat przedni8 Mpix
SystemAndroid v.10.0
Bateria5000 mAh (microUSB)
ŁącznośćLTE, Wi-Fi Dual Band (2,4GHz/5GHz), NFC
Specyfikacja vivo Y11s

vivo X51 5G

vivo X51 5G źródło vivo Polska

Kończymy prawdziwie mocnym uderzeniem jakim jest vivo X51 5G. Smartfon jest wyposażony w najnowocześniejszą stabilizację obrazu. Główna kamera z wbudowanym gimbalem – czyli mechanizmem, który dzięki swojej budowie pozwala na uzyskanie wyraźnych zdjęć lub ujęć filmowych w ruchu oraz w nocy. Fotografie wykonywane w trudnych warunkach oświetleniowych wymagają od nas długiego czasu naświetlania. Zastosowanie innowacyjnej stabilizacji niweluje drgania ręki i pozwala na wyraźniejsze zdjęcia. Moduł wzorowany jest on na pełnowymiarowych gimbalach. Porusza się przeciwnie do drgań i zwiększa stabilność głównego aparatu. Kiedy smartfon zaczyna się przechylać lub obracać, żyroskop w kamerze z gimbalem określa kierunek i zakres ruchu. Następnie cały moduł gimbala przemieszczany jest przez siły elektromagnetyczne w przeciwną stronę, co kompensuje drgnienie. Wynikiem jest uzyskanie niezwykle stabilnych filmów lub zdjęć doskonałej jakości. Pełny moduł foto to cztery obiektywy, w tym jeden peryskopowy, który pozwala uzyskać 60-krotny Hyper Zoom. Aparat wspiera Super Night i Astro (zdjęcia nocne i zdjęcia nieba) oraz Super Wide-Angle i Super Macro (czyli bardzo szeroki kąt oraz zaawansowane zdjęcia makro). Nie możemy zapomnieć o trybie portretowym. Pozostałe podzespoły również robią bardzo dobre wrażenie.

Wyświetlacz6.56″ – AMOLED, odświeżanie 90Hz
ProcesorQualcomm Snapdragon 765G (2,40 GHz)
Pamięć RAM8 GB
Pamięć256 GB
AparatyGłówny 48 + teleobiektyw 13 + ultraszerokokątny 8 + 8 Mpix
Aparat przedni32 Mpix
SystemAndroid v.10.0
Bateria4315 mAh, szybkie ładowanie FlashCharge 33W (USB-C)
Łączność 5G, LTE, Wi-Fi Dual Band (2,4GHz/5GHz), NFC
Specyfikacja vivo X51 5G

Więcej znaczy lepiej

Kolejna firma na rynku produkująca smartfony i akcesoria elektroniczne wniesie sporo ożywienia. Będziemy mieli jeszcze większy wybór, co wiąże się z większym „bólem” głowy przy decyzji jaki telefon kupić. Dlatego na łamach naszego bloga będziemy podpowiadali na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego urządzenia. Prześledzimy zarówno najpopularniejsze jak i mniej znane marki, wersje budżetowe oraz te z „wysokiej” półki. Rozmaitość producentów i rozwiązań przynosi nam korzyść w postaci wspomnianego wyboru. Możemy dobrać takie urządzenie, które spełni nasze oczekiwania nie przepłacając za nie. Pamiętajcie – jeśli wybrany przez Was smartfon nie widnieje w naszym cenniku, to skontaktujcie się z BOK i zapytajcie o możliwość przygotowania oferty z wybranym przez siebie urządzeniem.